Fuqizimi i femrave ne Iam-Power

Ishin dy dite shume te bukura ku u shoqeruam, mesuam, kuptuam dhe zgjeruam mesimet ne Iam-Power, keto takime te Fuqizimit te femrave ne Iam-Power realizohen çdo vit dhe jane takime ku ne perkrahim njera tjetren, mirekuptojme, fuqizojme dhe me e rendesishmja nuk xhelozojme!

_DSC4716 _DSC4788 ylii yliiii yliiiiii yliiiiiiiiiii yll yllk

Seminar “Mendo dhe Pasurohu” me Iam-Power- Gjakovë-02.Prill.2016

reklam1

Seminari “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” Gjakovë
Prezanton: Mimoza Thaqi- Spikere Profesionale e Çertifikuar në Houston SHBA
Data: 02.Prill.2016
Ora: 11:00-18:00
Anëtarët e Iam-Power Niveli 3 dhe 4 Falas
Jo-Antarët : 50 Euro
Ky seminar do të shqyrtoj thellësitë e marketingut, shitjes, ligjit të tërheqjes, fokusimit të mendimit!
Objektivi ynë është që të ju jap mjete për të fituar 3.000 Euro ose më shumë çdo herë që të prezentoni Produktin Tuaj.
Në Seminarin “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” ju do të mësoni si më poshtë:
1. Marketingu efikas dhe përdorimi i Ligjit të tërheqjes!
2. Ndërto lojalitet, integritet dhe suport me çdo klient!
3. Thyerja e Kodit të Marketingut Miliona Dollarësh!
4. Teknikat bazë në Shitje dhe prezentim!
5. Si të mendoni dhe fokusoheni në Qëllimin tuaj!
Pse të jeni ndjekjes pas suksesit, kur ju mund të bëni që suksesi të ju ndjek Juve?
Në tregun konkurrues të së sotmes, të brendoni veten si një ekspert nuk është fakultative, por e detyrueshme në qoftë se keni ndërmend të merrni pjesë e të luani në industrisë miliona dollarëshe që ju jeni. Konsumatori i shekullit të 21 është një blerës shumë i evoluar për shkak të epokës së re të informacionit dhe bota e internetit në të cilën të gjithë ne jetojmë.Është me rëndësi jetike për të ndërtuar markën tuaj dhe të biznesit për të krijuar dukshmërinë dhe faktorin besim në mendjen e konsumatorit.
Çfarë ju ndan nga konkurrenca juaj nuk është vetëm programi juaj dhe produkti, por pranija juaj në të ashtuquajturin treg. Çdo kompani multi-miliardë dollarëshe investon shuma të mëdha parash për të krijuar markën e tyre në botën e biznesit.
Të brendoni veten si një ekspert i cili ndihmon njerëzit dhe kompanitë me linjën e produktit tuaj do të ju ndihmojë të dominoi tregun tuaj dhe të krijoni imazhin miliona dollarësh që ndihmon në krijimin e faktorin besim në kompaninë tuaj.
Është sistemi i përdorur nga kompanitë më të mëdha fitimprurëse në botë. Teknika nuk është e bazuar në publicitet, por në ligjet e shkencës dhe psikologjisë. Do të mësoni si të bëni më shumë konsumatorë për gjithë jetën dhe jo vetëm të bëni një shitje njëherë.
Bashkohu me ne në këtë mundësi të shkëlqyer për të trajnuar trurin tuaj dhe mendjen tuaj për sukses të madh në biznes.
Shihemi në Majë
Klubi Jujaj Iam-Power
Për informata tjera na shkruani në email:
mimoza88@yahoo.com
Ne kete link mund të lexoni dëshmitë e atyre që morrën pjesë në seminarin e kaluar:

Eventi i Vajzave te Iam-Power!

Ju mirepres Vajza te Grupit Niveli 3 dhe 4 Me 26.Mars 2016
Ne shtepine time, te kalojme nje nate bashke duke qeshur, vallezuar, motivuar, kenaqur! Ushqimi dhe fjetja jane te perfshira, nuk duhet asgje te paguani vetem te jeni pjese e fuqise femrore dhe te rizbuloni kapacitet tuaja!

JENI “Nëse shpenzoni shumë kohë duke menduar për një gjë, ju asnjëherë nuk do të përfundoni. Bëni të paktën një lëvizje të caktuar çdo ditë drejt qëllimit tuaj.”Bruce Lee
BËNI“Të dini nuk mjafton, ne duhet të aplikojmë. Vullneti nuk është I mjafrueshëm, ne duhet të bëjmë.” Bruce Lee
KENI“Të njihni veten të studioni veten në veprimet me të tjerët.” Bruce Lee

Kush nga ju do te vije le te me shkruaj ne email mimoza88@yahoo.com deri me date 23.mars 2016!
Pas kesaj date nuk do te konsiderohen konfirmimet e pjesemarjes.
Ju dua shume dhe jam e lumtur per kete shoqerim!

Shihemi ne sukses
Mimoza Thaqi

Me poshte fotografi nga fundjava me vajzat ne vitin 2015.
Veshja si te doni ju, ne mbremje mund te merni fustane festive qe te festojme bashke jeten dhe fitoret.

Seminari “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” Gjakovë

seminar

Seminari “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” Gjakovë
Prezanton: Mimoza Thaqi- Spikere Profesionale e Çertifikuar në Houston SHBA
Data: 02.Prill.2016
Ora: 11:00-18:00
Anëtarët e Iam-Power Niveli 3 dhe 4 Falas
Jo-Antarët : 50 Euro
Nëse keni një produkt dhe keni vështirësi me shitjet!
Nëse keni një shërbim dhe nuk ju paguajnë sa meritoni!
Nëse jeni në tregti dhe keni shumë pak konsumator!
Nëse bëni reklama pa asnjë rezultat!
Nëse kërkoni Punë dhe nuk gjeni dot!
Ky Seminar është për JU
Ky seminar do të shqyrtoj thellësitë e marketingut, shitjes, ligjit të tërheqjes, fokusimit të mendimit!
Objektivi ynë është që të ju jap mjete për të fituar 3.000 Euro ose më shumë çdo herë që të prezentoni Produktin Tuaj.
Në Seminarin “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” ju do të mësoni si më poshtë:
1. Marketingu efikas dhe përdorimi i Ligjit të tërheqjes!
2. Ndërto lojalitet, integritet dhe suport me çdo klient!
3. Thyerja e Kodit të Marketingut Miliona Dollarësh!
4. Teknikat bazë në Shitje dhe prezentim!
5. Si të mendoni dhe fokusoheni në Qëllimin tuaj!
Pse të jeni ndjekjes pas suksesit, kur ju mund të bëni që suksesi të ju ndjek Juve?
Në tregun konkurrues të së sotmes, të brendoni veten si një ekspert nuk është fakultative, por e detyrueshme në qoftë se keni ndërmend të merrni pjesë e të luani në industrisë miliona dollarëshe që ju jeni. Konsumatori i shekullit të 21 është një blerës shumë i evoluar për shkak të epokës së re të informacionit dhe bota e internetit në të cilën të gjithë ne jetojmë.Është me rëndësi jetike për të ndërtuar markën tuaj dhe të biznesit për të krijuar dukshmërinë dhe faktorin besim në mendjen e konsumatorit.
Çfarë ju ndan nga konkurrenca juaj nuk është vetëm programi juaj dhe produkti, por pranija juaj në të ashtuquajturin treg. Çdo kompani multi-miliardë dollarëshe investon shuma të mëdha parash për të krijuar markën e tyre në botën e biznesit.
Të brendoni veten si një ekspert i cili ndihmon njerëzit dhe kompanitë me linjën e produktit tuaj do të ju ndihmojë të dominoi tregun tuaj dhe të krijoni imazhin miliona dollarësh që ndihmon në krijimin e faktorin besim në kompaninë tuaj.
Është sistemi i përdorur nga kompanitë më të mëdha fitimprurëse në botë. Teknika nuk është e bazuar në publicitet, por në ligjet e shkencës dhe psikologjisë. Do të mësoni si të bëni më shumë konsumatorë për gjithë jetën dhe jo vetëm të bëni një shitje njëherë.
Bashkohu me ne në këtë mundësi të shkëlqyer për të trajnuar trurin tuaj dhe mendjen tuaj për sukses të madh në biznes.
Shihemi në Majë
Klubi Jujaj Iam-Power
Për informata tjera na shkruani në email:
mimoza88@yahoo.com
Ne kete link mund të lexoni dëshmitë e atyre që morrën pjesë në seminarin e kaluar:

DËSHMITË NGA ANTARËT NË IAM-POWER

DËSHMITË NGA ANTARËT NË IAM-POWER

POSTED IN MESAZHE

Ky eshte nje mesazh ne emailin tim nga nje antar shume i ri ne Iam-power, e falenderoj qe me lejoi te publikoj kete tekst i cili besoj do te inspiroj ndonje nga ju!

Pershendetje Mimozë desha te faleminderoj se pari per seminarin qe organizove ne Tetovë i cili ndikoj shume te une personalisht,une vertet mesova shume nga ato video qe prezantove po ashtu edhe nga ti dhe z.Avni gjithsesei mora disa mesime shume te mira te cilat me rriten edhe me shume indeksin tim per te mesuar dhe per ta pranuar ndryshimin dhe per kete gje jam mirnjohes shume juve, ndoshta ti e ke vrejtur qe une nuk e kam shpreh ndoshta shume mirnjohjen time shume neper postime te klubi ne fb si disa te tjer duke postuar tu dua MIMI, Mimoza je e mrekullueshme etj por kjo nuk do te thot se une E… apo A….. nuk jemi mirnjohes ndaj teje, por siq e beme nje dit nje postim une dhe Arianiti lidhje me ty ku permendem se mesuesi i don nxensit e vet kur ata mesojn dhe aplikojn ate qe musuesi ju meson dhe kjo eshte menyra jon qe kemi zgjedhur te mesojm te aplikojm dhe pastaj do vin me kohen mirnjohjet tjera gjithsesi,
Une pas ketij seminari dolem ne takim pas 2 ditesh bem nje master mendje dhe fillum te bisedonim per bazat dhe qfar jemi te gatshem te lem per te mesuar e disa nga shoket e mi dhe une fola i pari dhe e thash jam i gatshem ta lexoj Ligjin e Suksesit brenda nje dit me nje shaka kurse tjeret than ka shume e gjera tjera une te ejten ne mbremje ne prita deri sa ora u be 00;00 filloj dita e premte fillova te lexoj ligjin e suksesit dhe deri ora 03;00 dhe pastaj fjeta nesermen u zgjova ne ora 06;00 dhe fillova ta lexoj deri ne kohen e drekes dhe pas drekes deri ne mbremje dhe ne ora 18 ;00 ne mbremje u lodha dhe desha ta ndaloj te vzhdoj te nesrmen dhe mu kujtua njera nga thenjet e KINGUT KEVINIT ku thot per karkterin;” Njerezit e suksesshem kane karakter Karakteri eshte ndjekja e nje vendimi edhe kur emocioni dhe eksitimi momentit ka kaluar” dhe vazhdova te lexoj derine ora 02;13 e nates une e perfundova gjith kursin e liigjit te suksesit per 19 ore e 51 minuta e lexova gjith librin dhe kete rast ta tregova si shenjë mirnjohje qe kam per ty dhe jo te marr levdata nuk me duhen por te tregoj se sa shume kan ndikuar informatat e ketij klubi IAM-POWER ne jeten time dikush nuk mund ta imagjinoj nuk eshte vetem aspekti financiar po gjitha gjerat une jam me i mir ,u nuk do te kisha lexuar kurr kaq gjat as mesimet e mija ne fakultet apo qdo gje tjeter por vertet kto informata kan ndryshuar shume mua dhe kjo fal teje qe bere kete perkthim te letij libri fantastik por edhe per cd deshira juaj ,jam mirnjohes shume Mimoz ty dhe zAvni per kete perkthim shihemi ne seminarin e radhes ne prishtin. Faleminderit Faleminderit Faleminderit. H.F.

Seminar “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” Prishtinë 19.Mars.2016

sirius

Seminari “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power” Prishtinë

Prezanton: Mimoza Thaqi- Spikere Profesionale e Çertifikuar në Houston SHBA

Data: 19.Mars.2016

Ora: 11:00-18:00

Anëtarët e Iam-Power Niveli 3 dhe 4 Falas

Jo-Antarët : 50 Euro 

Ky seminar do të shqyrtoj thellësitë e marketingut, shitjes, ligjit të tërheqjes, fokusimit të mendimit!

Objektivi ynë është që të ju jap mjete për të fituar 3.000 Euro ose më shumë çdo herë që të prezentoni Produktin Tuaj.

 Seminarin “Mendo dhe Pasurohu Me Iam-Power”  ju do të mësoni si më poshtë:

1. Marketingu efikas dhe përdorimi i Ligjit të tërheqjes!

2. Ndërto lojalitet, integritet dhe suport me çdo klient!

3. Thyerja e Kodit të Marketingut Miliona Dollarësh!

4. Teknikat bazë në Shitje dhe prezentim!

5. Si të mendoni dhe fokusoheni në Qëllimin tuaj!

Pse të jeni ndjekjes pas suksesit, kur ju mund të bëni që suksesi të ju ndjek Juve?

Në tregun konkurrues të së sotmes, të brendoni veten si një ekspert nuk është fakultative, por e detyrueshme në qoftë se keni ndërmend të merrni pjesë e të luani në industrisë miliona dollarëshe që ju jeni. Konsumatori i shekullit të 21 është një blerës shumë i evoluar për shkak të epokës së re të informacionit dhe bota e internetit në të cilën të gjithë ne jetojmë.Është me rëndësi jetike për të ndërtuar markën tuaj dhe të biznesit për të krijuar dukshmërinë dhe faktorin besim në mendjen e konsumatorit.

Çfarë ju ndan nga konkurrenca juaj nuk është vetëm programi juaj dhe produkti, por pranija juaj në të ashtuquajturin treg. Çdo kompani multi-miliardë dollarëshe investon shuma të mëdha parash për të krijuar markën e tyre në botën e biznesit.

Të brendoni veten si një ekspert i cili ndihmon njerëzit dhe kompanitë me linjën e produktit tuaj do të ju ndihmojë të dominoi tregun tuaj dhe të krijoni imazhin miliona dollarësh që ndihmon në krijimin e faktorin besim në kompaninë tuaj.
Është sistemi i përdorur nga kompanitë më të mëdha fitimprurëse në botë. Teknika nuk është e bazuar në publicitet, por në ligjet e shkencës dhe psikologjisë. Do të mësoni si të bëni më shumë konsumatorë për gjithë jetën dhe jo vetëm të bëni një shitje njëherë.

Bashkohu me ne në këtë mundësi të shkëlqyer për të trajnuar trurin tuaj dhe mendjen tuaj për sukses të madh në biznes.
RREGJISTROHU TANI VENDET E LIMITUARA:
KLIKO KËTU PËR RREGJISTRIM

Shihemi në Majë

Klubi Juaj Iam-Power

Për informata tjera na shkruani në email:

mimoza88@yahoo.com

Ne kete link mund të lexoni dëshmitë e atyre që morrën pjesë në seminarin e kaluar:

https://iampowerblog.wordpress.com/2016/03/07/seminari-mendo-dhe-pasurohu-me-iam-power-perfundoi-me-sukses-si-asnjehere-me-pare-tetove-5-6-mars-2016/

 

Seminari ” Mendo dhe Pasurohu me Iam-Power ” Përfundoi me sukses si asnjëherë më parë! Tetovë 5-6 Mars 2016

Seminari ” Mendo dhe Pasurohu me Iam-Power ” Përfundoi me sukses si asnjëherë më parë!

Shikoja rrezatim drite dhe dashurie ! Ndjesi te mahnitshme me njerez te jashtezakonshem, njerez qe i than STOP- te qenurit ne piken me te veshtire jetesore as andej as kendej! As ne toke e as ne qiell, as ne drite e as ne ter…. Lider te jete se tyre…qofte FORCA e dashurise me ju…

Njerez qe i thanë mjaft me te shikuarit te pikes se zeze ne miliarda kilometrat e jetes se BARDHE!

 

Ju falenderoj qe vendoset te ndryshoni jeten tuaj! Ju dua e juaja Mimoza

9

10

1 2 3 4 6

Dëshmi të atyre që moren pjese ne Seminar:
1.Mirmbrema Mimoza shpresoj te jeni gjith mir un jam shum mir dhe jam mirenjohese qe mora kete hap ne jete te jeme pjese e juaja metvertete ndjehem shum shum mire ndodh dicka e cuditshmw te un jam te mami dhe i tregoja tash asaj se me ka ardh nje superfuqi edhe pse eshte ende fillimi ndoshta edhe pse kam qen cdohere njeri pozitiv po si sot nuk jam ndje ka shum koh te faleminderohem per pozitivitetin tend te mrekullueshem qe shperndan un sot aplikova seminarin dy ditesh ne praktik dhe kam bere shitje te mrekullueshme qe dhe vet sedi si u be!
Me tvertete vjen nje moment qe te ndryshon mendjen dhe cdo gjeje fillon te thuash me mendje po
Edhe pse praktikova vetem ate qe ndegjova
Te pershendes e dashura Mimoza gezohem qe u takuam dhe se shpejti te takohemi perseri Mirupafshim.

2.Gjatë Këtij Seminar 2 Ditor, kalova shumë bukur. Mësova shumë gjëra rreth marketingut, rreth ligjit të tërheqjes, se si mund këto të dzja ti përdor për të arritur lirinë financiare, Kishte shume gjera që i dija nga mësimet në Iam-Power, por kur i dëgjoja përsëri çdo herë arija të kuptoj ndryshe. mPrandaj ishte shume e dobishmje kjo kohe qe harxhaum ne keto dy dite ne seminar.

3,Ishte nje takim shume i mire dhe i qelluar, qe si biznismen apo shites nuk kemi nevoje te shpenzojme energjine qe te mendojme se si klienti yne do te blej produktin tone, por te shpenzojme energjine qe produktin tone ta bejme mete persosur. Qe mos ti japim arsye klientit te paguaj cmimin e produktit tone!

4.Ne këtë seminar që unë kisha shume kohë që e prisja që të isha në mesin e personave të mrekullueshëm që të falin lumturi, persona me shumë mendime pozitive, dhe si seminar i pare qe ishte une mesova shume gjera te dobishme qe me nevoiten ne jeten time, dicka qe me ka bere te shtyhem para eshte ajo se une si E…. e kam dhe dua te arrij eshte se une deri ne fund duhet te ngulitem te ajo, dhe qe te mos ndal kurrë. Dhe gjeta forcen e asaj deshire. Gjithashtu eshte edhe per punen aktuale qe ajo qe shes ne biznesin tim mesova nje sekret super te fuqishem!

5. Kur e mora vesh se ky semina ne pjesen me te madhe do te fliste per marketingun. thash do te shkoj ne Seminar por ndoshta nuk do te me interesoje edhe aq shume. Por une ne te vertete kuptova se marketingu eshte edhe jeta reale. Si te japim vleren tone dikujt tjeter, si te vleresojme te tjeret edhe nese marin 200 Euro ne muaj edhe nese jane milionere, ti trajtojme ne te njejten menyre vleresimi mirenjohje. Jam mirenjohes dhe falenderues qe kohen time e shpenzova ne kete seminar te mrekullueshem.

6. Si çdo seminar tjeter qe bejme me Mozen dhe Avniun, une kam mesuar shume gjera dhe jam kenaqur pafund.

Per here te pare mesova dallimin mes chief aim dhe dream!

Si asnjehere me pare mesova sekrete te cilat me pare nuk i kisha kuptuar. Sot une i bera veetes Zotim se une do te ngulmoj dhe perseris cdo dite mendimin e sakte, audiot, librat dhe do te bej fizikisht cdo gje nga ana ime dhe do te ndihem GREAT deri sa te arrij qellimin tim. Faleminderit shume Mozi dhe Avni Ju dua shume. M.M

 

7. Ishte material i mire, mora energji shume, u ndjeva i lumtur, mesova per ligjet baze te marketingut ishin gjera te rreja per mua, shpresoj te kemi seminare tjera.Dr. B.N

8. Ishte nje seminar i bukur kam kaluar dy dite fantastike me nje energji te madhe pozitive e rrethuar nga miq te mire e  te dashur. Kam mesuar informata shume praktike per te pasur sukses ne shitje. Jam ndjere e kenaqur me gjerat qekam mesuar, me njereyz qe kam folur dhe kam qeshur. Jam ndier e mbushur me dashuri per te gjithe,  sepse te jetosh eshte te dashurosh dhe nese zgjedh dashurine atehere kam zgjedhur jeten. kam qartesuar disa ide te miat, kam liruar bllokime energji negative te kaluara qe me oengonin te shihja driten qe me rrethon. jam e lumtur falenderuese dhe mirenjohese per gjithsecilin qe ishte pjesmares ne kete seminar dhe dha nga energjia e vete per te mbushushur pjesen ne sferen e madhe pozitive. ju dua shume Mimoya te falenderoj. (XH.A.)

9. Pasioni im eshte te shes, ti bej njereyit te lumtur me ate qe tregtoj. Kz seminar mi mbushi gjithe haesirat bosh per informacionet ne lidhje me marketingun. jam i lumtur qe jam pjese e gjithe kesaj, dhe me deshire do te kthehem ne shtepi te aplikoj keto mesime, suksesi eshte te jesh i lumtur dhe te jesh mes atyre qe kerkojne lumturine, une jam i gezuar qe jam pjese e kesaj levizje dhe e di se kjo do te shkoj perpara dhe do ndihmoj njerezit paperkrahje sahere qe vi ne keto seminar me vjen ndermend shprehja:

HOME SWEET HOME 🙂

 

 

 

DITA VJEN ME DITË

Dita Vjen me Ditë

Pas çdo dështimi të përkohshëm vjen suksesi i jashtëzakonshëm.
Në cilën fazë të jetës jeni sot?
Jeni në vendin ku doni të jeni apo mendoni se diçka tjetër duhet ti ndodh jetës suaj që të jeni të lumtur!
Çfarë është lumturia për ju?
Çfarë është ëndrra për ju?
A keni një ëndërr apo e keni shtypur atë dhe se lejoni të lulëzojë?
Kush mendoni se krijon jetën tënde, kush mendon se do të realizojë ëndrrën tënde?
Nëse mendon se rrethanat e jashtme nuk të lejojnë të arrish, atë që mendon e ke rezultat të përditshëm!
Nëse doni gjërat në jetën tuaj të ndryshojnë ju duhet ti ndryshoni gjërat në jetën tuaj, duke filluar nga të menduarit tuaj, nga të vepruarit tuaj.
Nëse ende duhet të mendoni se çfarë të bëni ndryshe shikoni çfarë bëjnë njerëzit e suksesshëm…
Ato gjithnjë fokusohen të besojnë në vete jo se ata janë më të fuqishëm se ju, por thjeshtë ata kan marrë përsipër të jenë pjesë e klubeve për sukses, lexojnë librat e duhur për sukses dhe frymëzim dhe idetë që ju paraqiten nga këto libra apo trajnime ato i aplikojnë në jetën e tyre.

Shihemi në sukses

E juaja Mimoza Thaqi
më shkruani në
email-mimoza88@yahoo.com
nëse një zë nga zemra të tha se kjo është përgjigja e lutjeve tua!

Çdo Njeri Ka Ëndërra Që Ti Realizojë Ato Duhet Thjesht të Ndaj Nga Koha e Tij dhe të Mësoj Si të Arrij.

Dituri të specializuar për arritje, gjeni në Klubin e suksesit 
www.iam-power.com
0038976432315