Dje me 24 Tetor u mbajt seminari i organizuar nga Klubi i suksesit Iam Power!

Dje me 24 Tetor u mbajt seminari i organizuar nga Klubi i suksesit Iam Power!
Ishte nje eksperience ndryshe kete rradhe foles ishte Sheki Huseini nje biznesmen Tetovar qe jeton dhe punon ne Zvicer, ai foli per menyrat shkencore te funksionimit te mendjes dhe zemres, dhe se si ne duhet te kemi mendime te diciplinuara dhe konstruktive per jeten qe duam te jetojme!

Kush eshte interesuar te ndjek videon e ketij seminari eshte i ftuar te na bashkengjitet ne Niveli3 Iam-Power.

Shihemi ne sukses

Mimoza Thaqi

Themeluese e Klubit

Iam-Power

 

 

11223737_10153068307821536_6905755878318936647_n 12033043_10153068693461536_7963693641971157673_n 12036601_10153068693236536_2919413208437220453_n 12038217_10153068308156536_8001757449511613460_n 12042753_10153068692626536_3283458745188397253_n 12042898_10153068693726536_3532037924575320159_n 12042925_10153068307866536_1013714225885163389_n 12063809_10153068307021536_1877499995249332675_n 12065644_10153068693736536_9158899264858659962_n _DSC9335 _DSC9340 1 Untitled

Info plotësuese për Seminarin në Tiranë 24 Tetor 2015 ora 17:00

Principet Iam Power, LCM-3 “Suksesi është i mundshëm për secilin!”

Ne Tirane me 24 Tetor 2015 eshte seminari i rradhes se Iam-Power, kete here kemi nderin qe te mesojme nga nje person i cili gjithe ligjeraten qe do te na e shfaq e ka edhe pjese e jetes se tij, ai eshte Sheki Useini nje njeri me suksese te medha si ne fushen e biznesit, ate te jetes private dhe i pasuruar pafundesisht ne fushen intelektuale dhe ate filozofike. Si nje nga trajneret e menaxhmentit nga e cila ai ka mesuar dhe ka ndjekur nga afer seminaret e saja eshte edhe VERA F.BIRKENBIHL, autore e mbi 40 librave mbi funksionimet e Trurit te njeriut.

Ky seminar do te lere impakt te madh te pjesmaresit dhe ata do te kene mundesine se pari here ne jete te fillojne ne menyre te diciplinuar te kujdesen per mendimet dhe ndjesite e tyre.

Seminari esht falas per te gjithe!

Ju lutem siguroni bileten tuaj ne ket link, rregulli eshte ata qe jane te rregjistruar e kane te siguruar vendin e tyre:

KLIKO KËTU DHE RREGJISTROHU

Me shume infor rreth seminarit KLIKO KËTU

 

 

“Nuk ka nevojë të jesh si të tjerët. Lëri të tjerët le të jenë “të tjerët”, kurse ti bëru vetëm VETËVETJA. Dije se kjo mjafton! (Sheki)

Ky seminarë nuk është për ata që kanë vendosur që në jetë të jenë mesatarë dhe NORMAL! Pse kështu? Ja pra pse. E para : nëse ju mendoni dhe jeni të destinuar të bëni një jetë NORMALE, atëherë ju KURRË nuk do ta zbuloni veçantinë dhe të jashtëzakonshmen në JU e dhuruar nga perëndia. Dhe e dyta : Ju në këtë seminarë do të njiheni edhe me BURGUN më të madh dhe më të rrezikshëm shpirtërorë që ekziston, FRIKA, frika nga ajo se çka mendojnë të tjerët për ju. Kjo është nëna e të gjitha frikave tjera !
Askush nuk e meriton të rrijë i prangosur në këtë burg.
Kam nderin të ju jap garancën e çlirimit nga këta pranga.
Mirë se erdhët në jetën time!
Mirë se erdhet në suksese!
Mirë se vini në seminar!
Sheki Useini

DSC03447 (1)

VERA F.BIRKENBIHL dhe SHEKI USEINI

SHEKI

Axhenda e Seminarit:

24 Tetor 2015-Hotel Mondial Tirane

Rregjistrimi është i hapur nga ora: 16:30-16:55

17:00-17:45

Mimoza Thaqi-LCM3-Principet ne Iam-Power

17:45-18:00-Pauzë

18:00-18:45

Sheki Useini-Suksesi është i mundshëm për secilin

18:45-19:00-Pauzë

19:00-19:45

Sheki Useini-Suksesi është i mundshëm për secilin

19:45-20:00- Pyetje Përgjigje

Shihemi ne Sukses

Mimoza Thaqi

CEO-Iam-Power

http://www.iam-power.com

http://www.mimozathaqi.com

 

 

Principet Iam Power, LCM-3 “Suksesi është i mundshëm për secilin!” Tirane 24 tetor 2015

msh

 

Principet Iam Power, LCM-3 “Suksesi është i mundshëm për secilin!”

SI TË FITOSH 100% BASHKËPUNIM DHE TË RISËSH FUQINË E TRURIT TËND

HYRJA ËSHT FALAS PËR TË GJITHË:

RREGJISTROHU NË KËTË LINK QË TË SIGUROSH BILETËN TËNDE

 

Ligjërues Mimoza Thaqi dhe Shefki Huseini një Biznismen Shume i sukseshëm me Veprim Në Zvicër!

 

sheki useini
Biografi Sheki Useini

Informata personale
Emri : Sheki
Mbiemri: Useini
Datëlindja: 11.10.1965
Vendbanimi: Bahnhofstrasse 12, 3904 Naters/Zvicër dhe Tetovë / Maqedoni
Statusi martesorë: I martuar / dy fëmijë

Edukimi:
-Shkolla Fillore „Liria“, f.Zherovjan 1979/80
-Gjimanazi « Kiril Pejçinoviç » Tetovë 1981-1984
-Fakulteti Filologjik (Dega e Anglishtes) 1985
-(dëshira e athëhershme ishte studjimi në mjeksi të përgjithshme,
por fat(keq-mirësisht nuk funksionoi)
Veprimtaria profesionale:
– Nga viti 1986 me punë dhe vendbanim në Zvicër
– Nga 2005 Gastronom i pavarur në Zvicër
– Prej 2005-2011 menaxher i restorantit Allalin në Saas-Fee (CH)
(restorani rrotullues më i lartë në botë në lartësi mbidetare prej 3500 M)
– – Nga viti 2012 pronar i disa patundshmërive në Zvicër dhe pronarë i firmës Restaurant Matterhorn AG
– – Nga viti 2012 menaxher i restoranit klubit golf-it në Riederalp të Zvicrës
Veprimtaria sportive
– Mjeshtër dhe trainer me diplomë ndërkombëtare në Yoseikan-Karate.
– Pjesmarrës në gara të ndryshme kombëtare dhe ndërkombëtare, poashtu edhe në kampionate botërore: Itali 1993, Zvicër 1995 dhe Kanadë 1997
– Trainer i diplomuar i Fitnes-it, Tai-Bo dhe Speeding
– Themelues i klubeve të sporteve luftarake në Saas-Fee(CH), Tetovë 1993 dhe Tiranë 1994
Veprimtari / Pasione të ndryshme
Lexues i pasionuar i literaturës nga filozofia, psikologjia dhe menaxhmenti
Pjesmarrës i rregullt në panairin ndërkombëtar të Arit dhe Argjendit në München
të Gjermanisë
Pjesmarrës në seminare të ndryshme në Zvicër, Gjermani dhe Austri
Inicues dhe koordinues i një aktiviteti humanitarë në Maqedoni dhe Kosovë në vitin
1999 (prej Prilli deri në Nëntorë) nën Patronatin e disa Istitucioneve nga Zvicra me një
Buxhet më tepër se gjysmë milioni franga zvicerane.

Mendimtarë /Shkencëtarë të preferuar
Sokrati, Spinoza, Einstein-i,Paul Watzlawick, Gustav le Bon, James Surowitzky, Scott Peck, prof. Dr. Peter Kruse, prof.dr.Hans J.Bocker, Paulo Coelho, Anthony de Melo, Napoleon Hill, Jidu Krishnamurti, OSHO, Johan Wolfgang Goethe, Joseph Murphy, Dale Carnegie, Jürg Isenschmied (koleg i imi i afërt dhe autor i librit « Në thjeshtësi qëndron forca »), Andreas Popp,Vera F.Birkenbihl, etj.

 

mth

BIOGRAFIA MIMOZA THAQI -KLIKO