Kampi i trajnimit “Një Spiker Milioner”

MILIONER“NJË SPIKER MILIONER” 

 

E Premte: 2 TETOR, 2015
Time: 09:00

Më jepni 1 Ditë në Tetor 02.10.2015…
Dhe un mund tju jap juve të ardhura për gjith vitin!

 


Kampi i trajnimit  

“Një Spiker Milioner” 
Si t
ë fitoni $2,000 për një muaj nga të qënurit spiker dhe…

RREGJISTROHU KETU VENDE KA VETËM 25:

KLIKO QË TË RREGJISTROHESH

 

  • Si të krijoni dhe ndertoni CD, DVD dhe e-libra për qindarka dhe ti shisni për mijëra Dollarë, sit ë shisni produkte prej $2,000 për një muaj vetëm prej dergimit të emaileve tregtuese, shkruani, publkoni dhe shisni librin tuaj personal.
  • Si funksionon në të vërtetë industria e fjalimit,  Pse shumë spikerë të dalluar mund të  marin ovacione prej publikut por nuk mund ti fitojnë paratë.
  • Si të profitabilizoni karieren tuaj si spiker dhe si të bëheni një nga spikerët më të paguar.
  • Si të bëheni spiker on-line ku do jeni online me gjith audiencën tuaj dhe të krijoni $2,000 në muaj prej saj.
  • Si të fitoni $2,000 duke vendosur një seminar.
  • Mësoni secretet e pasurimit me kryerjen e kampeve të trajnimit.
  • Pse juve nuk ju duhet të jeni ndoni shkrimtar ose autor public dhe përsëri të bëni mijëra dollarë nga libri juaj.
  • Si të arrini që ti bëni njerëzit tju paguajnë nga $500 që ju ti lejoni ta vendosin një rekllamë në eventin tuaj. 


A nuk jeni sëmurë dhe lodhur duke paguar për programe që ju premtojnë se do ju vendosin para në xhep dhe e vetmja që e bëjnë është ju marin para prej xhepit tuaj?

 

Katër Kampet e fundit trajnuese “Një Spiker Milioner” provuan se ishin sukses i pabesueshem!
Në cilët kriteriume bazohemi ne? Faktikisht studentët tanë e morën informacionin që e mësuan në kampin e trajnimit dhe e kthyen ne profit në para brenda 7 ditësh që kur e mesuan informacionin!

Marsh Engle krijuesja e Ditës së mahnitshme të Gruas shkroi …

Një email i shpejtë që tju tregoj se e kam shijuar… dhe për bukuri kam përfituar… nga kampi juaj i tranjnimit NJË SPIKER MILIONER. Jo vetem që kam pranuar trajnim të pa çmim në artin e të qenit SPIKER I PAGUAR dhe i suksesshëm por gjithashtu jam lidhur me njerëz të shkëlqyeshëm të cilët mernin pjesë në këtë program të pabesueshëm.

 

Por, kjo nuk është e gjitha! Katër ditë me von e kisha paraqitjen time si spiker në kampin e trajnimit. Kështu që e vendosa menjeherë në përdorim atë që e kisha mësuar. Dua të ju tregoj rezultatet ishin të shkelqyeshme!  
Jo vetëm që i shita gati të gjitha produktet e mija por edhe 1 e 3-ta e pjesmarrësve konfirmuan se do marin pjesë në programin tim trajnues njëmujor. Me disa regullime minimale të prezentimit tim dhe menyrës se si fola për produktin tim. Jam e lumtur tju tregoj se në shtëpi ktheva shum pak produkte!”


Falemnderit edhe një here për dedikimin tuaj për të ndihmuar trajnerë profesional si vetja ime në mësimin e artit të vërtetë të qenurit SPIKER I PAGUAR i suksesshëm.!! Më konsideroni fans të përjetshëm!

Marsh Engle, Career Launch Expert
Ceo, Amazing Woman’s Day
http://www.MarshEngle.com
http://www.AmazingWomansDay.com

Objektivi numër një i joni është tju vendosim para nëpër xhepat tuaj duke ju mësuar si të krijoni” Mijëra dollarë nga kjo platformë

 

Ja çfar thonë disa nga studentët tanë per kampin e trajnimit Një Spiker Milioner që morën pjesë


Nuk ka fjali të mundshme të shpreh atë që ndjej un për këtë mundësi të cilën ma keni dhënë mua. Kjo ishte fundjava më fuqizuese që e kam përjetuar ndonjëherë, dhe mbani mend, Bob Proctor ka qenë inspirimi im deri në këtë pike!
Ju më keni dhëne mjetet për të bërë gjithcka që kam mësuar deri më tani. Ky është një celës që më është dashur për ta hapur derën e suksesit

Qendja jonë e trajnimit është nje vend magjik dhe perfekt për të simuluar eksperiencen e mësuar. E di që puna që vendoset në këtë drejtim nuk është në të vërtetë punë, por dashuri, mund ta ndjeni sapo të hyni brenda derës.

Shum më shumë nga që e prisja. 

Linda Kick
 

Unë nuk pata shansin tju përqafoja para se të largohesha the tju falemenderoj. Ishte një vikend aq i bukur, me gjërat e duhura unë duhej të mësoja ta ndaja veten anash dhe të bëhesha Një Spiker Milioner dhe pronare biznesi.

Anne Berryhill

Thjesht doja të ju përshendesja. Kalova kohë të mrekullueshme në eventin tuaj. Vlrea për mua vjen ne formë të copëzave të arta. Një cope mund të jetë dallimi mes suksesit dhe dështimit. Mund ta rotullojë të gjithë biznesin rotul, të krijoj ardhmëri të gjenerojë ide të reja dhe krijoj produkte që nuk kanë egizstuar më parë. Ju i keni arritur të gjitha këto edhe shumë tjera! Nuk mund të pres ti implementoj.
Vazhdimish ri rishoh mësimet që I kam mësuar ditët e fundit, dhe do gjej kohë këtë jave ti lëshoj në përdorim disa prej ideve që më erdhëm nga fundjava!
Këtu arrihet suksesi!
Gjitha të mirat Jeff Crolene


A ju kam falemenderuar ? Falemenderit përsër për një fundjavë të pabesueshme. Informacionin ishte i paçmim. Prezentimi ishte super dhe pjesmarësit janë, epo shokë per gjith jetën.

Dr. Steven Ross

 

“NJË SPIKER MILIONER”

“Do tju mësoje si të fitoni  $2,000 çdo here që të flisni”

.

 

 

 

Regjistrohuni tani vendet janë të limituara!

 

RREGJISTROHU KETU VENDE KA VETËM 25:

KLIKO QË TË RREGJISTROHESH

 

Më jepni 1 Ditë në Tetor 02.10.2015…
Dhe unë mund tju jap juve të ardhura për gjith vitin!

Kampi i trajnimit

“Një Spiker Milioner” 
Si t
ë fitoni $2,000 për një muaj nga të qënurit spiker dhe…

Mësoni metodën time dhe sekretet e të krijimit të sasive të stërmëdha të parave nga industria e spikerëve duke bërë ndryshime të fuqishme dhe positive në jetën e shumë personave. Unë personalisht do tju mësoj çdo gjë që do ju duhet që ti dyfishoni rezultatet e mija dhe të merni persipër karieren tuaj si spiker dhe trajner në nivel krejtsisht tjetër. 

Janë sekretet e vogla për të cilat ju nuk dini asgjë që ju mbajnë larg prej kthimit të $2,000 në $30,000  si pagesa spikerësh që ju mund ti fitoni. Unë do tju mësoj të gjitha sekretet e tregtisë që do tju habisin dhe do tju lënë pa fjalë. Në kampin e trajnimit dy ditorë unë do tju mesoj katër sekretet që ju tregova plus do ju ndihmoj ne arritjen dhe finalizimin e qëllimit tuaj tregtar. 

Regjistrohuni para se të mbushet numri !
E premte 02.10.2015 

Ju premtoj se nuk do ta merni këtë infurmacion askund tjetër. Ky lloj informacioni dhe trajnimi që do ua sjell normal shpërndahet vetem për partnerë shumë ekskluzivë. 

RREGJISTROHU KETU VENDE KA VETËM 25:

KLIKO QË TË RREGJISTROHESH

To pursue his long lasting dream, Johan Hendriks immigrated to the United States from Netherlands where he created the magical and powerful journey. This  experience has empowered and strengthened him to build his glorious new  career. In this new journey, Johan has been introduced to the life changing  materials and mentorships from Global Information Network as a level 6 Member to empower others to be, do, and have anything and everything they desire and The Secret Life Coaching where he thrives his new careers as a mentor, coach and public speaker. Johan has inspired, guided and touched many thousands of people’s lives all around the world.

At birth, Johan was born with no pulse. Thanks to the blessing and mother’s magical touch, he was given to have a second chance of living on this planet. As a young child, Johan had both challenges and blessings with the gift of dyslexia. While he had challenges to adapt the ordinary school environment, he flourished to develop his unique visual and graphical abilities to see the world in a different angle. This extraordinary gift allowed Johan to have deeper and meaningful spiritual journey. Ultimately Johan received the ability to ignite others energetically and bring inner peace, stillness and enlightenment to others.

Successfully, Johan has conducted numerous webinars, seminars, workshops, and programs across U.S.A and Europe. Many individuals are fascinated by his messages and admire his extraordinary spiritual and personal growth programs. In 2013, Johan invented a new spiritual and magical technique, called Magic Button Soul Upgrade. With this tool, Johan encourages others to discover their true soul and guides them to manifest their true soul dreams and goals. He is deeply passionate for others’ soul journey where he can pass onto his essence of the compassion and unconditional love to all humanities. Johan mentioned, “When you truly live your life with soul purpose, you can be, do, have and anything your heart desire. Feel and speak from your soul.”

Seminari i rradhës në Iam Power LIDERSHIPI DHE FUQIA

LAJMERIM!

logo e seminarit

Seminari i pestë me rradhë në Iam Power

LIDERSHIPI DHE FUQIA

SEMINARI I RADHËS NË IAM-POWER ME PERSONALITETE TE FUQISHME SHQIPTARE…

rregjistrohu per te siguruar vendin:

Z. Naim Dedushaj PhD,Drejtor ne investimet e Diaspores,Ministria e Diasporës Republika e Kosovës.z. ILMI BERISHA, Një biznismen shumë i suksesshëm shqiptar që jeton në Amerikë!

Ne mundemi te realizojmë qellimin per te cilin kemi ardhur!

Ne mund ta bejmë krenar te njohurit tanë,mund te ndryshojmë një pjese të mirë te shoqerisë,ne mund te ndryshojme historine e kombit tone,dhe bota nuk do te jete me e njejta,pasi ne kemi vepruar me urdherin me te larte te shpirtit.

Ne mund te ndikojme tek Superfuqite Boterore

Ne mund ti perlotim ata me historite e guximshme ne te cilat ka kaluar kombi ynë,sakrificen,rrezimet dhe ngritjet.

Histori qe nuk i keni degjuar ne televizor dhe as nuk i keni lexuar nëper gazeta.

Historite e prapaskenave ku emri i Kosoves bëhet te dëgjohet ne arenat me te mëdha politike.

Ku levizet nje kontinent i tëre qe ti vije ne ndihmë nje trualli të largët.

Cila ishte kjo fuqi qe cuditi botën?!
Cfare ndodhi prapa perdes?! I Am Power vendosi te njihej me keto histori me te cilat brezat e ardhshëm do krenohen per gjakun e tyre Shqiptar.

 

 Koha jone ka ardhur!

naim dedushaj11157566_349918288540336_8158009431769097201_o

Ne krenohemi qe ndodhen me mijra histori suksesi te shqiptareve ane e mbane botes.Ne krenohemi me keta njerez qe kane levizur malet, kane zhvendosur oqeane vetem per te qene ne sherbim te vendit te tyre. Ne kemi ftuar dikend i cili ndodhet mes Shqiptareve me te sukseshem qe kane arritur te kene 8 mije puntore ne SHBA. Ai do na tregoje historine dhe punen e bere qe Kosova te ishe e lire nga influencat eksreme te huaja. Nje histori inspiruese qe motivon sa here e sjell ne mendje. Ne jemi te lumtur qe ai na ofroi mbeshtetjen e tij,dhe bashkohemi ne nje mision te perbashket.Ta bejme kete vend te bukur akoma me te bukur. Ai eshte Z. Naim Dedushaj PhD, Drejtor ne investimet e Diaspores, Ministria e Diasporës Republika e Kosovës. Do te jete nje seminar i paharrueshem,ku tregohet se,nese Shqiptaret bashkohen ne nje ide,ata mund dhe patjeter do ta realizojne ate.

naim d

 

NAIM

Z. Naim Dedushaj PhD,

Drejtor ne investimet e Diaspores,

Ministria e Diasporës Republika e Kosovës.

Aktualisht punon si Drejtor për investime të diasporës dhe Hulumtime në Ministrinë e Kosovës për Diasporë, Naim Dedushaj, përfundoi studimet e tij të doktoraturës në Universitetin e Tiranës më 16 dhjetor 2013 kur ai mbrojti tezën e doktoraturës Diaspora shqiptare dhe rrugetimi i saj nder vite (in engl. The Road of the Albanian Diaspora around the world).Z. Dedushaj ka magjistruar në fushën e Diplomacisë Bashkëkohore (Maltë / Gjenevë). Që prej 25 vjet ai ka punuar  për diasporën shqiptare. Për 10 vjet, në vitet 1990, ai kryesoi Zyrën në Shtetet e Bashkuara (Nju Jork) që përfaqësonte Kosovën dhe Presidentin Rugova. Puna e kësaj çështje eAmbasadës së Kosovës përbëhej nga organizimi e diasporës shqiptare të Kosovës për të mbështetur strukturat shtetërore në Kosovë,për  të mbledhur donacione dhe mbështetje tjetër si dhe lobimin dhe informimin e zyrtarëve amerikanë (Shtëpisë së Bardhë, Kongresi, etj) për të mbështetur shtetin e Kosovës.

Z. Dedushaj ka dy nënshtetësi Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pas luftës në vitin 1999 ai u kthye në Kosovë për rindërtimin e vendit. Ai u emërua për të krijuar Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe ka shërbyer si Sekretar i Përhershëm i kësaj ministrie. Më vonë ai u bë shef i Zyrës për Çështje Jorezidente.

Ai ishte në rolin vendimtar kur Ministria e Diasporës u krijua. Për shkak të punës së tij të palodhshme me çështjet e diasporës Z. Dedushaj ka marrë pjesë në konferenca të panumërta ndërkombëtare në të gjithë botën. Ai ka botuar gjithashtu gjerësisht, incl. Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe fati i Kosovës, Prishtinë 2006, dhe “Sfidat dhe mundësitë e migrimit shqiptar të Kosovës: fokus të veçantë në angazhimin e diasporës kosovare në procesin e zhvillimit të Kosovës” në DER DONAURAUM Zeitschrift des Institutet für den Donauraum und gjermanishtfolëse, nr. 3/2008, f. 223-233.

468345_297047483701715_335884575_o

10854943_832698706803254_6966332089852223788_o

 

ELMI BERISHA

12

7

Elmi Berisha eshte nje biznesmen shume I fuqishem shqiptar qe jeton ne Amerike.

Eshte I njohur per popullin shqiptar me se shumti per kontributin e tij te pacmuar ne clirimin e Kosoves.Elmi Berisha ka  mbi 20 vjet ekperience nderkombetare ne transaksione te pasurive te paluajtshme,mbi 15 vjet ekperience ne ceshtjet e brendshme dhe te jashtme politike,I njohur brenda dhe jashte vendit per humanitarizem dhe marreveshje te shumta biznesi.

Ai eshte autori I librit me titullin LIDERSHIP ,I publikuar ne dy gjuhe.

Ka kryer studimet e larta bachelor dhe master shkencor  per Menaxhment ne Madison University,gjithashtu edhe ne Institutin mjeko-ligjor ka marre certificate te perfundimit.

I vlersuar shume ne arenen kombetare dhe nderkombetare me tituj dhe cmime te ndryshme  per kontributin  qe ka dhene per popullin Shiqptar dhe ne biznes.

I vlersuar qytetar nderi dhe fituesi I cmimit “Nene Tereza” nga Presidenti I Shqiperise Regjep Mejdani.

Dekoruar  per promovimin e lidhjeve USA-KOSOVE dhe USA-SHQIPERI nga Bob Dole (2013).

Vlersuar per perkushtimin ne permirsimin e jetes se te tjereve nga Asambleja e New Yorkut.(2008)

Dekoruar nga Xhorxh Bush per kontributin qe ka dhene ne forcimin e lidhjeve mes Amerikaneve dhe Shqiptareve(2004)

Dekoruar per lidership dhe per kontriburint e dhene per lirine e Kosoves nga Ibraim Rugova ne vitin 2004.

Qytetar nderi I Kosoves dhe I mrinjohur per ristaurimin e ndertesave dhe siteve historike etj.

Disa nga bizneset dhe aktivitet  e tij jane keto:

Berisha brothers development &investments group.USA international real estate developer &international investment expert

EmberClear,inc usa&Europe

Managing Director of Europe Future Fuels Inc.Usa& Europe

Keshilltar I larte dhe perfaqsues special I zyres se senatorit Amerikan Bob Dole

Perfaqsues I zyres se Ibrahim Rugoves

Konsulent dhe kreu I bashkepuntoreve per rajonin e Ballkanit

9

2

1