TI MERITON SUKSESIN 2 TIRANE

tirana-2016-seinar2

TI MERITON SUKSESIN 2

TIRANE

08 TETOR 2016

rregjistrimi fillon nga ora 13:30

NGA ORA 14:00-20:00

Temat per te cilat do te flas Sheki Useini:

 • VEÇANTIA vs NORMAL !
 • Pyetja e pyetjeve: Kush je TI?
 • Kështu flet Perëndia.
 • Besimi që prodhon Dituri
 • NDËRDIJA – nuk logjikon!
 • A din TI se çka bartë me vete?!
 • “Adresa Mentale”
 • Suksesi prodhon Sukses!
 • Formula që nuk Dështon
 • MEDITIMI – “Fletëhyrje në Dashuri”

Tema per te cilen do te flas Mimoza Thaqi:

 • Pse ti Meriton Suksesin.
 • Si mendojnë dhe flasin të pasurit.
 • Pse të pasurit vetëm pasurohen ndërsa të varfërit vetëm varfërohen.
 • Çfarë i dallon të pasurit nga të varfërit.
 • Vendim marrja dhe diciplina mendore.

Vend ndodhja:

Hotel Tirana Internacional.

Pagesa per pjesmarresit:

Na shkruani ne emai mimoza88@yahoo.com te ju dergojme faturen.

Antaret e Niveli 3 dhe 4 Iam-Power seminarin e kane falas, kusht i vetem konfirmimin te bejne ne email mimoza88@yahoo.com qe ti vendosim ne liste.

Bonuse per pjesemarresit:

Loje shperblyese ku jepen falas 3 antaresime 1 vjecare ne Iam-Power,1- Niveli 1,1- Niveli 2 dhe 1- Niveli 3.

Bonuse per antaret ne Iam-Power:

Loje shperblyese ku jepen falas 2 vazhdime te antaresimeve 1 vjeçare për nivelin 3 Iam-Power dhe një antarësim i niveli IV.

Shihemi ne Sukses

Klubi i Suksesit Tuaj

Iam-Power

email:mimoza88@yahoo.com

Cel/Viber 0038976256899

SEMINARI TI MERITON SUKSESIN PRISHTINE PERFUNDOI ME NJE ENERGJI TE MREKULLUESHME DASHURIE!

Seminari Ti meriton Suksesin Prishtine perfundoi me nje energji te mrekullueshme dashurie!

//www.youtube.com/embed/cuHrqKo21yQ?wmode=opaque&enablejsapi=1","url":"https://www.youtube.com/watch?v=cuHrqKo21yQ","width":854,"height":480,"providerName":"YouTube","thumbnailUrl":"https://i.ytimg.com/vi/cuHrqKo21yQ/hqdefault.jpg","resolvedBy":"youtube"}” data-block-type=”32″>

//www.youtube.com/embed/HLYFRTw8I2k?wmode=opaque&enablejsapi=1","url":"https://www.youtube.com/watch?v=HLYFRTw8I2k","width":854,"height":480,"providerName":"YouTube","thumbnailUrl":"https://i.ytimg.com/vi/HLYFRTw8I2k/hqdefault.jpg","resolvedBy":"youtube"}” data-block-type=”32″>

Ne lojen shperblyese per antaret e Iam-power ne seminarin TI MERITON SUKSESIN ne Prishtine. Fitues u shpallen:

Filloreta Rexha fitoi Niveli 4 ne Iam-Power ( 999Euro)
Filloreta Pireva fitoi Niveli 3 ne Iam-Power ( 399 Euro)
Gjevdet Tafilaj fitoi Niveli 3 ne Iam Power ( 399 Euro)

Nga pjesemarresit ne seminar fitues u shpallen:

Nezajete Palloshi fitoi Niveli 3 ne Iam Poewer ( 399 Euro)
Nedime Sallai fitoi Niveli 2 ne Iam Power ( 199 Euro)
Amir Ajeti fitoi niveli 1 ne Iam-Power (99Euro)

Urime per te gjithe ju qe fituat dhe vazhdoni te fiton ne jete sepse ju jeni FITIMTARE

 

 

Pershtypjet e pjesmarsve ne Seminarin TI MERITON SUKSESIN PRISHTINE 17. SHTATOR 2016

Mesimime I vecante qe e kam kerkuar kahere eshte ai qe e kam mare sot, sot e kam kuptuarqe edhe pse se kam pase kaq te qarte me heret.

Nje njeri eshte pasqyrimi I brendsis tende. Rrethi dhe bisedat qe i ekspozon cdo dite ,janebrendesia jon. Une duhet te punoj me brendesin time qe te mos shoh tek te tjeret nje hije te dopta dhe negative te mijat.Jam e lumtur qe qysh nga ky moment mare 100% pergjegjsi per veten time.

Faleminderit jashtezakonisht shume per kete.

Jam e lumtur dhe e gezuar qe jam pjese e klubit. Ky klub po me ndihmon te njoh veten

Mimoza Cana

 

 

 

Une u ndjeva per  mrekulli. Vendosa shume qellime,mesova shume gjera te reja,krijova shume ndjenja te mira. Frekuencat e mija jane shume te larta.Me pelqeu shume fjalimi I Mimozes d.m.th hapat neper te cilet kaluam reth kerkim falje ,pastaj pjesa e ShekiHuseinit ishte fantastike, me la pershtypje puna e lidhur me besimin, mendoj pjesa e meditimit.

Per fund dua te ju faleminderoj per kete krijim shume mahnites ,i mirepres me shume dashuri seminarin e madh.

Me shume respekt nga Bleta Zhigolli

 

Une jam Deni Useini nga Tetova Maqedoni.Kjo dite ishe e vecante per mua,per mrekulli .Zotri Sheki ishte I mrekullueshem poashtu edhe Mimoza Thaci.

Duhet vazhduar me kesi seminaresh .mendoj se jane produktiv per gjithe suksesin qe doni ta keni,shoqeria ka nevoje per fryte te shendosha.Pa dyshim duhet vazhduar.

Deni Useini

 

 

Mua se pari me pelqeu zotri Sheki nje njeri  fantastik me shume energji dhe shume I mencur.

Ky seminar ishte shume I mire me tema shume adekuate. Ashtu si ka spjeguar zotri Sheki me ngjalli shume force brenda meje dhe e di se jam I vecante dhe ate se cka synojme te bejme dhe te arijme me mendimin pozitiv dhe formulen e besimit. Ishte nje seminar shume motivues.

Jam shume faleminderues dhe mirnjohese per grupin I-am power per Mimozen dhe zotri Shekin per kete seminar te mrekullueshem.

 

Anonim

 

 

 

Une sot kuptova me mire se cfare roli luan vetedija dhe nderdija.

Pjeset qe me pelqyen ishin te gjitha.Ushtrimet e Mimozes dhe te gjitha cfare na shpjegoi Z.Sheki.

Meditimi Kush jam une? E perjetova me mire se meditimi qe e bej vete

 

Lili Pojani

 

 

Une jam mirenjohese,falemideruese dhe vlersuese qe Sheki Hyseini-nje njeriu  te jashte zakonshem,Mimoza dhe Avni Thaqi,njerez qe ndihem personi me me fat ne kete bote qe jan bere pjese e jetestime.

Edhe pse nuk u fokusova qindeperqind ne seminar sepse pata mundesin dhe kenaqesin qe te ndihmoj dhe te kontriboj qofte shume pak dhe per kete jam shume,shume e lumtur dhe asnjeher nuk do mungoj qe te ndihmoj sa here qe me jepet mundesia.

Eshte mrekulli qe cdo here kur mbajme seminare ne kalojm momente magjike dhe fantastike .

Faleminderit,faleminderit faleminderi.

Ju dua shume

Rita Maxharraj.

 

 

Une si fillim dua te shpreh Mirenjohje per kete dite te vecante,qe e mare si dhurate e mrekullushme.

Per mua ishte nje mesim me I zgjeruar per ate se Kush jam une.

Ky seminar me beri te ndihem shume mire,shume e energjizuar,e lumturdhe me nje vetedisim te larte.

Jam shumeelumtur qe pata rastin te jem ne seminarin me Sheki Huseinin,sepse kjo eshte nje deshire qe e kam pase prej qe kur e kam njohur Z.Sheki Huseinin.

Ju falimenderoj shume per kete dhurate te mrekullueshme qe ma bete sot.

Falemimderit,Faleminderit ,Falemindeti Mimoza,Sheki dhe Avni

 

 

Antoneta

 

Kjo dite ishte nje dite e mrekullueshme e seminarit Sheki Huseini dhe Mimoza Thaci.Shume miree kishin pregaditurseminarin.

Mendoj se do kene edhe me shume sukses

 

Gzime Useini

 

 

 

Seminar qe ia vlene,vertet shume vlera u ndane ketu,te dy fjalimet ishin shume te mira.

Ajo qe reflektuat ju udheheqes Z.Sheki Useini,Mimoza dhe Avniishte shume dashuri dhe ngrohtesi.Na e mundesuat te shohim se ka shume drite ne jete,arritet me sukses ta transmetoni thjeshtesine e kesaj jete.

Per mua ne kete seminar te pare timin filloi cdo gje positive,vertet arij te shoh ndryshimin.

Anonim

 

Une dua ta quaj seminar I mrekullueshem ,dua ta filloj me deshiren e madhe qe kisha per te takuar zotri Sheki Useini,e kisha nje parandjejn qe ka nje burim te thelle diturimi

Ate se cfare perfitova nuk eshte se nuk e kemi degjuar nga seminaret e kaluara por,menyra se si e prezantoi zotri Sheki ishte edhe me e qarte,nje energji e re bindese dhe shume e qarte.

Cfare kuptova me se shumti qe duhet pun edhe lirim nga bllokimet dhe pengesat qe perballem.

Faleinderit ,Faleminderit,Faleminderi

Ajina Aaovic Usha

 

Nje ndjenje e vecante nga ajo perditshmeria qe e kalojme cdo dite.Ajo cka mora ishte me e mira e mundeshme qe te gjithe e duam,energjia positive e cila na mban te gjalle.

Roli I juaj ne jeten tone nepermjet seminareve eshte shume I madh.

Faleminderit shume Mimoza dhe Z.Sheki per nje seminar te mrekullueshem.

 

I’m power…!

Jehona Krasniqi

 

 

Sot ishe nje dite e vecante per mua si dhe mesova shume gjera .

Une ju faleminderoj perzemersisht Znj.Mimoza ,Z.Sheku,Z.Avni qe ma keni ndryshuar jeten

Ju dua shume,shume.

Nuhadin Mehmedi

 

Pershtypja ime per seminarin sotem eshte:se me beri te ndihem plote energji dhe vetebesim

Vjollce Mehmedi

 

 

Besoj dhe nuk e ve ne dyshim se sot ne kete seminar une personalisht:

Jam shume me larte persa I perket kuptimit te sekretit.

Mendoj se shpjegimi nga folesi pe rmua si pjestar I ri ne kete grup I dha me shume kuptim asaj cfare une dua te behem .

Ndoshta duke pritur te behemi miljoner shume shpejte nuk morem tamam ate qe e presim si pjestar te ri ne grup,.

Por besoj se keto gjera do ti marim me kalimin e niveleve.

Permua per sa I perket nga ana e qetesise shpirterore jam shume me I lumtur dhe me I qetesuar plus opotimist.

 

Anonim

 

Ju jam faleminderues e shume mirenjohes ,ishte nje seminar teper I mrekullueshemdhe me la pershtypje shume te medha,dhe ne kete seminar gjeta shume frekuenca positive por edhe mora shume gjera te mrekullueshme,keshtu nga shpirti I deshiroj shume sukses gjite klubit po ne vecanti te madhe Sheki Useinit e Mimozes e Avni Thaqi te mirat nga universi e bekimet e zotit ne cdo aspirat te jetes.

Me dashuri per ju e mbare njerzimin e juaja Xhuli Spahiu-ju duaa

Ajo cka me la me se shumti pershtypje eshte ajo per te cilen mesova se si njerzit e sukseshem I trajtojn problemet e tyre.

Une mesova si ti largoj veshtirsit qe nuk me kane lene te arije sukses,si te sillem me njerzit qe reflektojn negativitet,dhe ajo e cila me la shume pershtypje,per te cilen asnjeher me pare sme ka terhjek ishte meditimi.Jam e bindur se tash e mas do ta praktikoj cdo mengjes,sepse me et vertet meka liru prej mendimeve negative

Ju lumte per punen qe beni

 

Albana Ferati

 

Pershtypjet e mija kete semina, ka qene qartesimiI deshirave apo qellimeve te mija.

Forcimi I besimi dhe ndjenja jane shume te mira,dhe shembuj qe u ceken me ben te kuptoj shume gjera.

Jam mirenjohese dhe e lumtur qe e mora pjese ne kete seminar.

Elviraj Vezaj

 

Ju pershendes dhe lirisht mund te ju them se jeni shume te mire.

Nje plotsim per Z.Shekin ne kontekst te trurit(vetedijes)dhe nendijes-nendija pasi edhe vet thate e mbjell faren-edhe ajo sic do femer nuk thot por ben.

Anonim

 

 

Pranova informata t emjaftueshme.

Seminar shume aktiv

U takova me njerez te vullnetit te mire.

Kalova nje gjysme dite apo kalova kohen e lire me njerz te mrekullueshem.

Suksese ju dua

Mimoza kajtazi

 

 

Zerin tim te mbrendshem e forcova permes ketij seminari.

Shume shumeelumtur.

Degjova shume shume gjana qe nuk I degjoj ne veten time

 

Majlinda Shkodra

 

Une jam shume e lumtur ,falemenderuese dhe mirenjoheseper kete seminar te mrekullueshem.

Une kam vetem nje pyetje:si mund ta hapesh nje kopesht,shkolle ku te mesohen vetem principet e Iam power?

Me respekt Ylzana Mamuti

 

Sot ne kete seminar kemi mesuar shume gjera mbi suksesin,informacione te cilat jane shume te vlefshme dhe ndoshta ne te ardhmen do te jene pika kyce qe do bej dallimin mes suksesit dhe deshprimit.

Ju faleminderoj dhe ju deshiroj suksese dhe shpresoj qe seminare te ketij lloji te mbahen sa me shpesh sepse me te vertet ja vlen,per ne qe te ndjekim keto seminare.

Anonim

 

 

Seminari im I pare…nje hap I madhe drejt suksesit.

Nga sot un do te jem pjese e IAM POWER dhe ne seminaret e ardheshme dhe qe tai e verej nje fuqi qe pershkon trupin tim.

Energjia positive gjate gjithe ketij seminari mbizotroi ne menyrme te mire te mundeshme dhe u percoll me dijeni,pervojate ndryshme me persona shume intelegjent dhe te ngritur

Anonim

 

 

Jam shume e lumtur qe pata mundesi te takohem me njerez kaq pozitiv dhe jam shume mirenjohese per kete seminar te mrekullueshem.

Sot mesova shume gjera te rendesishme qe ndoshta nuk I kam ditur me pare ,se si te fal,te jem mirenjohese,ta dua veten, te kem besim ,te kem synym ne te ardhmen.Jam shume falemenderuese.

Faleminderit shume Mimoza Thaqi,Sheki Useini per kete mesim te mrekullueshem.

Besoj qe ne te ardhmenn te jem si ju Mimoza Thaci.

 

Me shume dashuri

Loreta Bega

 

Pershtypja ime eshte shumee mire per kete seminar.

Cka me la me shume pershtypje ishte pjesa tek dijaa pragu dhe nendija,nga ky moment do te mendoj ne menyr positive besoj,kjo eshte ndikimi juve tek une.

Dhe perqafimi I frikes ne ate qe e kam qellim,thjeshte besimi ne ate qe dua.

 

Rinor Byci

 

Faleminderit,Faleminderit,Faleminderitjuve Z.Sheki dhe juve Mimoza.Une jam nje nga antaret e para ne klub dhe cdo cdo seminar per mua eshte nje perjetim ne vete,edhe ky sot ishte po ashtu.por e vecanta qe une sot perjetova ne kete seminar ishte se me ne fund e kuptova se cdo penges apo ngecje qe po me ndosh per te realizuar qellimet emia eshteFRIKA.

E kisha degjuar shume here neper seminare,ne audio ose libra por gjithmone ishte nje concept I thate,e ndoshta sot une isha ne ate rezonancen qe juve Z.Sheki e permendet dhe une e besoj qe mene fund e kuptova.

Informacionet ishin pa fund po e pres te shkoje ne shtepi dhe te meditoj per te gjitha ato qe ndegjova ketu,e qe kene informacion shume I cmuar

Faleminderit ju dua pa fund

Burbuqe Cana

 

Une me te vertet ndihem e kenaqrt nga puna e Shekit&Mimozes perte na ndihmuar ne.Tani pres nga vetja te veproj dhe te ve ne zbatim keshillat e tyre

Me shume dashuri dhe falemderim

Gentijana Zhigolli

 

Seminar shume I mrekullueshem,me energji positive.

Jam shume mirnjohes ndaj Z.ShekiHuseinit i cili me tregoji shume informacione praktike te cilat jane te vlefshme per zhvillimin personal si dhe suksese ne aspskte tjera jetsore.

Jam vlersues ndaj zonjes Mimoza Thaci e Z.Avni Thaqi te cilet na dhane mundesin qe te dime keto informacione,te cilat na nevojiten per aritje.Arita akomame shume te perforcoj se cdo gje ndodhet Brenda meje ne lidhje me lidhjen familjare ,te dashurindhe kedo qemeriton.

Gjithashtu meditimi ishte I shkelqyeshem.Me pyetjen kush jam une isha akoma me shume I fuqishem

KERKO-BESO-MERR NJE FORMUL  AKOMA ME FUQISHME

Nje fjale qe me ka ngelur ne mendje “PUTHE FRIKEN”

Anonim

 

Pershtypjet per kete seminar jane te mira:

Mesuam shume gjera qe na ndihmojn per zhvillimin personal.

U tejcua mjaft energji positive.

Mesuam se sduhet te heqish kurre dore nga suksesi, pasi ai mund te jete me afer sec ne e mendojme.

Te perqafojm friken,pasi ne kete menyr ne e dobesojm ate dhe e kemi me te lehte per ta mposhtur.

Duhet ti bejme gjithmon vetes pyetje”Kush jam une”

Dhe ne duhet te shikojm sikur e kemi ate qe duam ta kemi.

 

Anonim

 

Nga ky seminar u ndjevamjaft e kenaqur dhe e motivuar per jeten.Ju falemindeoj stafit te seminarit,sidomos Mimozes e cila flet aq bukur Shqip ha ha …

Dhe njoftimi me stafin e juaj dhe njerzit e rinje.

Me respekt Ardita Mustafa

 

Une jam shumee lumtur qe kam qene ne seminar vertet jam ndjer shume ,kam njoftuar shume njerez te mire,ne vecanti Mimoza Thaqi,mezi prisaj te takoja,kur erdha kisha shume emocione se ishe hera e pare per mua,port ash ndjehem shume mire dhe shume e lumtur,gjate meditimit e kam ndjer se dicka me ka dal nga trupi sikur me hjek nje barr e madhe.

Jamshume e lumtur mirenjohese dhe faleminderuese qe mora pjese ne seminar,dhe se jam ne klubinIAM POWER.

Faleminderit Mimoza ,faleminderit Sheki,faleminderit Avni jeni shume te mire ju vlersoj shume

 

Anonim

 

Une sot ne kete seminar u ndjeva shume mire, perjetova dashuri te madhe nga Sheki,Mimoza dhe Avniu.

Une sot mesova shume informacione te mrekullueshme,une sot lirova disa programime negative qe mu shfaqen para 10 vjetve dhe une I lirova te gjitha   ato programime qe mu shfaqen sot tek une.

Une me ndihmene TINEKES dhe SHEKIT e zbulova veten time te gjithe ata qe me kane lenduar dhe i kame konfiksuar per vdekje te ndryshme ,si semundje prej kancerit ,te gjithe keto programime kishin mbete ne nendijen time qe 20 vjet.

Pas cdo programi qe e shkruaja ne leter te bardhe pas disa oreve,mu shfaqej programimi tjeter dhe une keto programime I zhbllokova me disa letra te bardha duke I shkruajtur ne leter gjithe ato mendime negative,une u lirova perfundimisht nga keto mendime negative.

Adnani juaj I dashur.Jam shume mirenjohes dhe falemenderues

 

Adnan Ahmeti

 

Ne kete seminar arita qellimin qe e prisja madje e tejkalova ate,sepse une e kom percjell intervista te Shekit dhe ne fjalet e tija e kom ndye vertetsin e burimit te ti,te fjaleve apo vibrimin etij.Por arsyeja pse e tejkalova ishte se une  e perjetova nje dimension ose nje energji qe ne te vertet me dridhi paksafuqia e tij dhe me beni te rikujtoj diturit te cilat une kam lindur me to,por qe I kemi haru gjate rruges por kishte ate potencial qe te rikujton se kush je me shume respekt dhe mirnjohje .

 

 

Per ju Ndue Prenaj.

 

Eshte hera e pare qe vi ne seminar,me pelqeu shume,u ndjevaper mrekulli ,gjate gjith kohes.

Faleminderit Mimoza,Faleminderit Sheki,

 

Nazmije Osmani

 

 

Une jamfalemenderues,mirenjohes dhe vlersues per Z.Sheki Hyseinin,eshte nje njeri I ndritur eshte njeri Hyenor.

Te Shekivrejta rezaton dashuri sic na rezatoj shume dashuri.

Jam I gezuar dhe shume I lumtur qe pata kenaqesin te vecant ne kete seminar ta ndegjoj kete njeri me mendje te ndriur sic jeni ju dhe Mimoza Thaqi.

FALEMINDERIT,FALEMINDERIT,FALEMINDERIT

Ju uroj shendet dhe suksese dhe cdo gje te mira per jeten tuaj .

Ju uroj dashuri dhe kenaqesi ne jeten tuaj

 

Me shume dashuri

Blerim Rexha

 

Jam e lumtur dhe shume mirenjohese qe isha pjese e ketij seminari,u ndjeva aq mire ne mesin e njerezve te mrekullueshem qe reflektonin pozitivitet dhe shume dashuri ,ne vecanti me Driten qe reflektonte e dashura jone Mimoza Thaci dhe informatat dhe eksperiencat qe na percolli I ndrituri Sheki Useini.

E vecanta e ketij seminari per mua ishte informatat qe morem reth dallimit dhe punes qe ben vetedija dhe enevetedija,qendra se ku gjendet nenvetedija,cmontim nga programimet e vjetra,nga mendimet e vjetra .

Te gjithe keto mesime qe fituam sot na bejn te besojm se ne jemi te vecantdhe cdo gje qe mund ta imagjinojm dhe e bejme veten ta besojm ne do te kemi .

Faleminderit Sheki dhe Mimi

 

Llalloshi

 

 

Pershtypjet e mia per kete seminar jan pozitive,kame perfituar shume njohuri per tema te ndryshme,per nendijen,vetedijen,si ta largojm friken,negativitetin ne shoqerin tone

Dhe me pelqeu ajo thenja jote Znj.Mimoza”5 minuta te mesoni nje jete ta mjeshtroni.

 

Me shume dashuri

Myrvete Uka

 

 

Une ne kete seminar sot e kalova nje dite te mrekullueshme me Mimoza Thaqi dhe Sheki Useini dhe arita te mesoj dicka.

 

 

Anonim

 

Sot kalova nje pasdite te bukur me Mimoza,Avni Thaci dhe te madhin Sheki useini.Kam perjetuar emocione te vecanta,lirim emocional,kam ndjere qe jam pastruar nga shume emocione apo ngarkesa mbrenda vetit sidomos gjate meditimit.

Kemi mare informacione te vlefshme per jeten,per menyrat e aritjes si nje